Nyelvválasztás

A hónap levéltári anyaga - 2012. július PDF Nyomtatás

E havi iratunk egyik kedves levéltári anyagunk, Manninger Rezső vendégkönyve. Manninger Rezső (1890-1970) állatorvosdoktor, akadémikus életrajza honlapunkon olvasható (http://konyvtar.univet.hu/panteon/pantm.htm#mann). Vendégkönyve valószínűleg az Országos Állategészségügyi Intézetben volt megtalálható, amelynek alapítója és első vezetője volt (1928-1943). A vendégkönyv első húsz lapján az 1915 és 1975 közötti időszakból láthatók aláírások és bejegyzések, Magyarországról és külföldről egyaránt, emléket állítva a kor neves külföldi és magyar állatorvosainak, aki ellátogattak az intézetbe. A vendégkönyv jelenleg savas, sérült állapotban van. Restaurálására pályázunk.

Előző hónapok anyagai itt =>

Módosítás dátuma: 2013. április 19. péntek, 10:17

IWIW megosztásStartlap kedvenchezGoogle könyvjelzőLink megosztása: Del.icio.usTwitterAjánlás a linkter.hu-raAjánlás a vipstart.hu-raFacebookDiggAjánlom a Gurura

Segít a könyvtáros