Minden magyar állatorvos egy közös Alma Matertől indul. Talán ez is oka annak, hogy más szakmáknál fontosabb és könnyebb számukra az emlékek ápolása.
Az állatorvosi hivatásnak nemcsak a kitüntetésekkel, ranggal elismert képviselői élnek a vidám vagy szomorú történetekben, hanem mindenki, aki a saját helyén emberségével vagy tudásával kiemelkedett, emléknyomokat vésett kollégái, tanítványai szívébe.
A kar levéltárának polcain sorakozó anyakönyvek őrzik mindenkinek a nevét, aki beiratkozott a tanintézetbe, akadémiára, főiskolára, karra, egyetemre.
Természetes, hogy a könyvtár féltő gonddal ápolja az írott vagy képi emélkeket, és közzé teszi ezeket. Nem ismerheti azonban a számtalan pálya szabályszerű vagy váratlan fordulatait; a helytállást apró és nagy feladatokban, ügyekben, ezért hívjuk meg a kar valamennyi tagját a Magyar Állatorvosi Panteonba vendégnek és emlékezőnek egyaránt.

Ary István
1903-1978
Ary István
Állatorvosdoktor, honvéd alezredes, az Állatorvostudományi Főiskola katonai tanszéke katonai tagozatának vezetője (1954–1956), a főiskola, majd egyetem állategészségügyi igazgatási tanszékének adjunktusa (1956–1968). (FGY)
Csukás Zoltán
1900-1957
Csukás Zoltán
Okleveles mezőgazda, mezőgazdász-doktor, állatorvosdoktor és közgazdász, Kossuth-díjas akadémikus, az állattenyésztéstani és takarmányozás-tani tanszék vezetője 1944-től 1957-ig. A tudományosan megalapozott baromfitenyésztés, takarmányozástan, szarvasmarha-bírálat és -családtenyésztés területén végzett munkássága révén bel- és külföldön elismert tudós. (FGY)

Ez nem is látszik :)))))