Könyvtár és a kutyák

Tisztelt Hallgatók, Olvasók!

Az utóbbi időszakban megszaporodtak a könyvtárba behozott állatokkal kapcsolatos problémák és panaszok, ezért új szabályt alkottunk, amely egyértelműen és pontosan meghatározza a könyvtár egyes tereinek és az állatoknak a viszonyát.

A felmerült panaszok nagy része jogos észrevétel volt, amely az állatok könyvtári megjelenése kapcsán felmerült higiéniai, viselkedéssel kapcsolatos (ugatás, morgás, bútorokon ülés stb.) problémákra vagy a korábbi nyugalmas tanulásra alkalmas terek zajossá válására vonatkozott.

A fentiekre válaszképpen 2021. december 3-tól a könyvtár olvasásra és tanulásra alkalmas tereit két elkülönülő egységre osztjuk:

• a D épület olvasói terei, beleértve az előtereket, a folyosókat és a földszinti fogadóteret is, állatok számára nem látogathatók;
  • az N épület Nádaskay Béla tanulószobája ezzel szemben állatbarát hely.

Kérjük, hogy december 3-tól a fenti szabályoknak megfelelően látogassák a könyvtárat, hogy ismét minden hallgató megtalálhassa a számára megfelelő, támogató könyvtári környezetet.

A Nádaskay Béla tanulószoba állatbarát helyként történő üzemelését az együttélést segítő szabályokkal kívánjuk segíteni, amelyeket hamarosan a teremben is kifüggesztünk.

Megértésüket és segítő együttműködésüket előre is köszönjük!

Budapest, 2021.12.02.

Winkler Bea és a könyvtár teljes csapata

Nádaskay Béla tanulószoba használata

1. A hallgatók rendelkezésére álló Nádaskay Béla tanulószoba közös, csendes tanulásra vehető igénybe.

2. A terem közösségi tér, ezért mindenki a társas együttélésnek megfelelően köteles viselkedni.

3. A termet igénybe vevők kötelesek tartani magukat a teremben kifüggesztett házirendben foglaltakhoz.

(részlet a Hutÿra Ferenc Könyvtár, Levéltár és Múzeum ügyrendjének 2. mellékletéből)

Nádaskay Béla tanulószoba házirendje

I. Az együttélés szabályai

a) Kérjük, telefonálással, beszélgetéssel ne zavarja hallgatótársait a tanulásban.

b) Távozáskor kérjük, szemetét a kihelyezett kukák valamelyikében helyezze el és hagyjon rendet maga után.

c) A teremben tilos mezítláb/zokniban tartózkodni és lábat/cipőt a székekre/asztalra feltenni.

d) A teremben tilos erős illatú, aromás ételeket fogyasztani.

II. A kutyákra vonatkozó szabályok

a) A termet csak jól szocializált, más kutyákkal és az emberekkel jól kijövő kutyával lehet látogatni.

b) A teremben kutyát etetni/itatni tilos.

c) Kutyát székre, asztalra, fűtőtestre ültetni/fektetni tilos.

d) Kutyaürüléket csak a szabadtéren elhelyezett kukákba szabad kidobni, zacskóba csomagolva (az épületben lévő kukákba, mosdók kukájába, wc-be tilos)!

III. A teremben hagyott személyes tárgyak

a) A teremben hagyott személyes tárgyakért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

b) A polcokról minden vizsgaidőszak utolsó hetében az ott található tárgyak elszállításra kerülnek.

IV. A teremben kihelyezett könyvek és folyóiratok

a) A Nádaskay Béla tanulószobában kerülnek elhelyezésre a szabadon elvihető könyvek, jegyzetek és folyóiratok. Azokat bárki szabadon hazaviheti, használhatja, visszahozhatja, de akár bővítheti is az ott található gyűjteményt.